Płaskostopie podłużne - Zniekształcenie stopy wynikające z powodu obniżenia sklepienia występującego po wewnętrznej stronie stopy. Jednymi z najczęstszych przyczyn powstawania tego schorzenia są między innymi: długotrwałe obciążenie stóp, nieprawidłowy rozkład obciążenia na stopę, nieprawidłowy chód, noszenie niewłaściwego obuwia czy skoki na twardym podłożu. Płaskostopie może znacznie obniżyć sprawność i powoduje szybsze zmęczenie nóg oraz może skutkować bolesnymi zniekształceniami. Konsekwencją nieleczonego płaskostopia mogą być dolegliwości związane z kolanami, biodrami czy też kręgosłupem. Objawia się poprzez bóle w rejonie śródstopia, niekiedy dochodzących aż do łydki, czasami prowadzących do przewlekłych stanów zapalnych więzadeł i stawów.

Wykonywane przez nas wkładki ortopedyczne, skutecznie hamują proces pogłębiania się płaskostopia, zabezpieczają stopę, znoszą ból stóp. Konstrukcja wkładej jest tak stworzona aby również w sposób dynamiczny (podczas użuwania wkładek) oddziaływała na mięśnie stopy wspomagając proces kształtowania się właściwego łuku.

Zapraszamy do bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą, który oceni Państwa postawę i prawidłowość ukształotowania się Państwa stóp.