Leczenie łokcia tenisisty falą uderzeniową jest najskuteczniejszą nieoperacyjną techniką obecnie dostępną, a w połączeniu z pozostałymi metodami przynosi wyraźne efekty. Uwaga, zabiegu nie można łączyć z zastrzykami sterydowymi. Jeśli wykonano ostrzyknięcie sterydowe to pierwszy zabieg falą uderzeniową zaleca się przeprowadzić po miesiącu od zastrzyku. ​
Efekty ESWT (fala uderzeniowa) są najlepiej udokumentowane w miejscach zmiany gęstości tkanek. Na przykład miejsce gdzie ścięgno przyczepia się do kości (entezopatie - choroby ścięgien) lub kość łączy się z więzadłem (desmopatie - choroby więzadeł). ​Z tego powodu tak skuteczna jest fala uderzeniowa właśnie w leczeniu łokcia tenisisty czy golfisty. Dodatkowo zabieg falą uderzeniową daje nadzieję na pozbycie się bólu i eliminuje ryzyko jakie jest przy operacyjnym leczeniu tego schorzenia pozwalając na szybszy powrót do normalnego życia.

   

„Łokieć tenisisty”, tzw. entezopatia, to schorzenie mięśni prostowników nadgarstka, zlokalizowane w miejscu przyczepu proksymalnego.        Dostępną i skuteczną metodą rehabilitacji dolegliwości  jest terapia falą uderzeniową aparatem Rosetta ESWT.  

Łokieć tenisisty – leczenie falą uderzeniową
Entezopatia to dolegliwość pojawiająca się najczęściej w przedziale wiekowym 30-65 lat. U osób trenujących tenisa przyczyną  poojawienia się schorzenia jest niewłaściwe wykonywanie backhandu. U większości pacjentów – 90% – jego pojawienie się nie jest w żaden sposób związane z grą w tenisa. Najczęstszą przyczyną powstawania dolegliwości są powtarzające się ruchy pronacji i supinacji przedramienia, zginania / prostowania nadgarstka oraz przeciążenia podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów przy dłoniach skierowanych w dół.

Fala uderzeniowa na łokieć tenisisty:
Oddziałuje na tkankę:

- Zmienioną patologicznie okolicę przyczepu ścięgien mięśnia prostownika nadgarstka do kości nadkłykcia bocznego kości ramiennej.

- Obniżenie funkcji kończyny objętej problemem (zgięcia grzbietowego nadgarstka)

- Ból w okolicy zewnętrznej części łokcia.

Wpływ fali elektromagnetycznej na łokieć tenisisty:

- Stymuluje tkankę zapalonego ścięgna do regeneracji,

- Zmniejsza dolegliwości bólowe,

- Powoduje prawidłowe ułożenie komórek blizny zgodnie z przebiegiem ścięgna co zapobiega odnawianiu się dolegliwości przy powrocie pacjenta do normalnego funkcjonowania.