Paluch koślawy (haluks) - Schorzenie polegające na deformacji stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Polega na obniżeniu łuku poprzecznego śródstopia, co powoduje poszerzenie przodostopia. Jednym z najczęstszych powodów które skutkują tym zniekształceniem jest noszenie zbyt ciasnego obuwia. Objawia się poprzez zaczerwienienie, pieczenie czy też opuchnięcia okolic stawu śródstopno-paliczkowego.biegiem czasu może doprowadzić do zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu, zmiany sposobu chodzenia oraz występowania bólu w kolanach i odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Wykonywane przez nas wkładki ortopedyczne, skutecznie hamują proces tworzenie się haluksa, zabezpieczają stopę, znoszą ból stóp związany z deformacją. Specjalista tworzy specjalną konstrukcję wkładki, która znosi uciążliwy ból palucha, a tym samym zmniejsza i prowadzi do zniwelowania stanu zapalne w stawie śródstopno-paliczkowym, który cały czas się pojawia w tym miejscu

Zapraszamy do bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą, który oceni Państwa postawę i prawidłowość ukształotowania się Państwa stóp.