Kinesiology Taping to fizjoterapeutyczna metoda terapii, która obecnie znajduje szerokie zastosowanie w wielu specjalnościach klinicznych takich jak: ortopedia, pediatria, reumatologia, neurologia, traumatologia narządu ruchu czy chirurgia. Coraz częściej kinesiology taping stosowana jest jako uzupełnienie metod fizjoterapeutycznych wykorzystywanych w pracy z pacjentami.

Aplikacje plastrem wykonywane są po wcześniejszej ocenie zaburzeń mięśniowo- powięziowych. Ocenie podlega cały pacjent na podstawie specjalnych testów screeningowych, które pozwalają zidentyfikować przyczyny dysfunkcji i bólu. W wyniku aplikacji plastra dochodzi do pofałdowania skóry i zwiększenie tym samym przestrzeni pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Dzięki temu dochodzi do usprawnienia krążenia krwi i limfy i aktywacje procesów samoleczenia.

Kinesiology Taping pomaga zniwelować problemy w obrębie narządu ruchu. Pacjenci bardzo dobrze tolerują plastrowanie, a efekty pojawiają się szybko, dzięki czemu kinezyterapia jest bardziej efektywna.

Kinesiotaping jako metoda polecany dla osób dorosłych ale także dzieci i niemowląt z uwagi na szerokie działanie terapeutyczne, ponieważ:

W jakich schorzeniach wykorzystuje się Kinesiology Taping?