INFROMACJE                       

 

Lek. med.

Specjalizacja z Medycyny Rodzinnej

Medycyna Chińska – Akupunktura

Badania lekarskie kierowców

 

Formularz zapisu do lekarza

 

Od najmłodszych lat zawsze miałam ciekawość ludzi i świata. Uwielbiałam zadawać mnóstwo pytań oraz pomagać ludziom. Wybierając zawód lekarza, do którego bardzo przekonywała mnie moja mama, mogłam zaspokoić częściowo swoją ciekawość, rozwinąć pasję i robić to co lubię.

 

Pracuję wiele lat jako lekarz rodzinny. Mam pacjentów w różnym wieku. Dzięki temu mam możliwość obserwacji jak bardzo złożony jest człowiek. Znalezienie przyczyny choroby i powrót do zdrowia, to długa droga zarówno dla pacjenta jak i prowadzącego go lekarza. Jest drogą determinacji, cierpliwości, pokory i wielkiej radości, gdy wieńczy ją sukces. Pracując z pacjentami, wielokrotnie miałam poczucie, że wykorzystując możliwości medycyny zachodniej nie jestem w stanie zapobiec wszystkim dolegliwościom i chorobom. To był powód, że szukałam wiedzy na temat innego diagnozowania i leczenia pacjenta. W 2020 roku zakończyłam egzaminem półtoraroczny kurs akupunktury organizowany przez Polskie Towarzystwo Akupunktury (PTA). PTA jest członkiem Towarzystw Lekarskich przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Na kursie poznałam wykładowców, którzy byli uczniami prof. Zbigniewa Garnuszewskiego, nestora Akupunktury w Polsce. Oni zainspirowali mnie swoją wiedzą na temat medycyny chińskiej. Na kursie uczyłam się innego spojrzenia na funkcjonowanie ludzkiego ciała, a także metod przywracania mu równowagi. Obecnie swoją wiedzę nadal pogłębiam kontynuując studia nad akupunkturą oraz ucząc się ziołolecznictwa. Pracując z pacjentami staram się wykorzystywać wiedzę zarówno z medycyny zachodniej jak i wschodniej. Widzę, że obie się wzajemnie uzupełniają. Dzięki temu mogę osiągnąć znacznie więcej. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie zaaprobowała akupunkturę uznając ją za skuteczną metodę leczącą: zespoły bólowe, infekcje, astmę, biegunkę, zespół nadpobudliwości jelita, zaparcia, zespół przewlekłego zmęczenia, leczenie po Covid 19, otyłość, bezsenność, zaburzenia koncentracji, nerwobóle, bolesne miesiączki, zaburzenia potencji, nałogi oraz wiele innych chorób

 

 

                     DOŚWIADCZENIE                     

 

2008 - do teraz - SPZLO Warszawa Wesoła

 

2007 - 2008       - SPZLO Warszawa Wawer

 

2001 - 2005       - Centralny Szpital Kliniczny przy  ul. Banacha w Warszawie

 

2000 - 2004r.    - SPZLO Warszawa Praga Południe

 

                ZAKRES KONSULTACJI              
 

Medycyna Chińska – Akupunktura  – klikniji i dowiedz się więcej  

Medycyna rodzinna

 

 

               JAK WYGLĄDA WIZYTA              

 

1. Pierwsza wizyta

 

Podczas pierwszej wizyty zbieram bardzo dokładny wywiad dotyczący przebytych chorób i bieżących dolegliwości, nawyków życia codziennego, diety, preferencji smakowych, snu, reakcji na temperaturę otoczenia itd.

 

Poza badaniem przedmiotowym (fizykalnym) pacjenta, bardzo istotnym badaniem  dla postawienia właściwej diagnozy jest badanie języka i pulsu na podstawie, których określa się stan narządów i poziom energii życiowej.

 

Na tej podstawie ustalam diagnozę, a następnie dobieram indywidualny zestaw punktów akupunkturowych lub terapię próżniową przy wykorzystaniu baniek chińskich. Proponuję również zioła a także konkretne zalecenia dietetyczne.

 

Przed wizytą, a zwłaszcza przed zabiegiem akupunktury pacjent nie powinien być na czczo. Jednocześnie czas od przyjętego posiłku lub napojów powinien wynosić nie mniej niż 30 minut.

 

Pacjent nie powinien czyścić języka na dwie godziny wcześniej. Nie powinien też pic kawy. Przeciwskazane jest spożycie alkoholu przed zabiegiem.

 

Nie powinno nakłuwać się kobiet podczas pierwszego dnia miesiączki.

 

Na pierwszą wizytę proszę o przyniesienie ze sobą spisanych na kartce przyjmowanych aktualnie lekarstw oraz ostatnio wykonywanych badań laboratoryjnych i obrazowych.

 

 

2. Zabieg  akupunktury

 

Pacjent nakłuwany jest w pozycji leżącej. Ilość punktów uzależniona jest od diagnozy.

 

Igły pozostają w ciele od kilku minut do 30 minut . Podczas wkuwania igły w punkt akupunkturowy odczuwane jest przez pacjenta chwilowe rozpieranie, mrowienie lub uczucie lekkiego prądu. W chwilę po wkłuciu igieł  wszystkie punkty powinny być nieodczuwalne.

 

Liczba i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Ostre choroby wymagają mniejszej liczby zabiegów (1 do 6) w krótszych odstępach czasowych. Choroby przewlekłe leczy się dłużej.

 

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AKUMPUKTURZE

 

 

3. Terapia próżniowa

 

Terapia próżniowa (bańki) to jedna z metod leczenia naturalnego Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Narzędziami tej kuracji są zasysane na wybranych partiach ciała (miejscach związanych z dolegliwościami lub punktach akupunkturowych) bańki, z których usuwa się powietrze, wytwarzając wysoką temperaturą próżnię.

 

Podciśnienie wytwarzane przez bańkę może wywołać miejscowe przekrwienie, a nawet pękanie podskórnych naczyń krwionośnych, podskórny zastój krwi. To mechaniczne działanie baniek na skórę podrażnia zakończenia nerwowe. Uzyskuje się dzięki temu efekt leczniczy.

 

Banki chińskie są pomocne w leczeniu przeziębień, rwie kulszowej, bolach mięśniowych, świetnie poprawiają krążenie i są skuteczną bronią w walce z cellulitem i dolegliwościami tkanki łącznej i mięśniowej.

 

Terapia próżniowa nie tylko łagodzi objawy chorobowe, ale też pomaga zachować dobre zdrowie i korzystnie wpływa na wygląd.

 

4. Masaż bańką chińską

 

Masaż bańką ma działanie relaksujące i lecznicze. Świetnie sprawdza się u osób zestresowanych, przemęczonych, kosmetologii, poprawia krążenie i odżywienie tkanek, moduluje sylwetkę i sprawia że preparaty kosmetyczne lepiej działają.

 

Uwaga: banki nie są skuteczne w przypadku zmian strukturalnych w stawach i strukturach kostnych, nie stosuje się ich u kobiet w ciąży, przy otwartych ranach, przy zaburzeniach krzepliwości krwi, przy nowotworach.

 


 

                MIEJSCE KONSULTACJI                

 

Centrum Rehabilitacji Miłosna 

 

ul. Jana Pawła II 218,

05-077 Warszawa-Wesoła

 

MARZEC 2022

 

CZWARTEK   18:00-20:00   

SOBOTA        10:00-14:00   


 

                         UMÓW WIZYTĘ                             
 

tel: 22 773-00-27  (Miłosna)
 

 

lub skorzystaj z

 

Formularza zapisu do lekarza